MAGIA KSIĘŻYCA
Podziękowania dla serwisu www.republika.pl/edelvejso/index.html za udostępnienie artykułu.

        Magia lunarna to czary absolutnie wyjątkowe, dlatego poświęcam im osobny rozdział, choć bez wątpienia mogłam pisać o Księżycu w "Białej Magii". Księżyc ma ogromna moc - jest to widoczne szczególnie w czasie pełni. Wtedy jego siła jest bardzo wyraźna. Co ciekawsze, nawet nauka nie zaprzecza jego wyjątkowym właściwościom wiedząc, że wpływa on na płyny ustrojowe człowieka (medycyna), na pogodę (meteorologia), na urodę (kosmetyka) oraz na przypływy i odpływy oceanów. 

Jak wiemy, zmieniające się fazy Księżyca wpływają na szczególnie wrażliwych ludzi, powodując ich zwiększona pobudliwość, rozdrażnienie, a nawet złe samopoczucie. Stwierdzono, że w czasie pełni zwiększa się ilość wypadków i napadów - ludzie bywają wówczas bardziej agresywni.

O Księżycu można pisać całe księgi - i zresztą sporo ich napisano - tutaj podam tylko te informacje, które są niezbędne każdemu magowi. Przede wszystkim ważna jest umiejętność odróżniania poszczególnych faz naszego satelity.

 

 

NÓW

Działań magicznych nie wykonuje się w okresie od 3 dni przed nowiem do nowiu !!! (można natomiast w czasie nowiu wykonywać buddyjskie praktyki - są one wówczas wielokrotnie mocniejsze niż w inne dni)

 

Księżyc ROSNĄCY (od nowiu do pełni)

W tym czasie czarujemy w sprawach, które chcemy zdobyć, przyciągnąć... np.:

- lepsza praca lub awans
- dodatkowe pieniądze
- poprawa zdrowia
- wzmocnienie pozytywnych cech charakteru

Weź kartkę czystego papieru, narysuj symbol przybywającego Księżyca i napisz, co chcesz uzyskać. Jednocześnie wizualizuj, że już to masz, trzymasz w rękach, dotykasz. Złóż kartkę starannie i noś przy sobie do pełni (może być dopiero następna), wówczas ją spal.

 

PEŁNIA

To największa moc Księżyca!!! W tym czasie wykonuje się większość czarów, gdyż energia Księżyca zasila każdy rytuał. Często wystarczy w tym czasie zwrócić się do Księżyca o pomoc...

Stań twarzą do tarczy Księżyca i trzykrotnie wypowiedz swoja prośbę, wizualizując jej spełnienie.
(Praktyki buddyjskie wykonywane w czasie pełni są wielokrotnie silniejsze niż w nowiu i w innych dniach. Wtedy też wykonuje się wszystkie najsilniejsze inicjacje)

 

Księżyc MALEJĄCY (od pełni do 3 dni przed nowiem)

W tym czasie czarujemy w sprawach, których chcemy się pozbyć... np.:

- kłopoty
-
choroby
- niedostatek
- złe wpływy
-
kłopotliwi ludzie w otoczeniu
-
nawiedzenie

Weź kartkę czystego papieru, narysuj symbol ubywającego Księżyca i napisz, czego chcesz się pozbyć, od czego uwolnić. Jednocześnie wizualizuj, że jesteś już wolny od kłopotu, choroby, problemu... Złóż kartkę starannie i noś przy sobie, ale zniszcz ją tuż przed najbliższą pełnią!