MEDYTACJA O BRATNIEJ DUSZY
 

"Jak mógłbym duszę mą powściągnąć, aby nie dotykała twojej?
... Wszystko, co nas dotyczy, mnie i ciebie, zespala nas ... "

                                          
                       
 [ RAINER MARIA RILKE (Pieśń miłosna) ]

 

Wiele osób szuka bratniej duszy. Pragną związku, który by spełniał ich marzenia o idealnej miłości i przyjaźni. Prawdopodobnie się zastanawiają, jaki jest najlepszy sposób znalezienia takiego partnera. Medytacja pozwala ci najpierw zbadać, kim jesteś. Jeśli spróbowałeś wykonać kilka z wcześniejszych ćwiczeń, niewątpliwie zdobyłeś sporo informacji o swoim umyśle i jego funkcjonowaniu. Znalazłeś medytacje relaksacyjne i uspokajające oraz przypuszczalnie takie jakich nie chciałeś nawet próbować. Zacząłeś zgłębiać siebie. Znalezienie kochającego partnera to jeden z twoich podstawowych celów, więc rozsądne wydaje się szukanie pomocy w medytacji, Dział ten przedstawia sposoby korzystania z medytacji, kiedy chcesz ustalić, jak wygląda twój idealny partner/ka oraz jak się otworzyć na związek z bratnią duszą. Przy okazji będziesz mógł się przyjrzeć swoim słabym i mocnym punktom.

ĆWICZENIE: Rozmyślanie o ideale bratniej duszy

1. Zacznij medytacje jak zwykle.

2. Rozluźniając się i oddychając głęboko myśl o bratniej duszy.

3. Kiedy jesteś na niej skupiony, jakie myśli się pojawiają?

4. Przez kilka chwil podążaj za tymi myślami.

5. Zastanawiaj się nad wszystkim co ci przychodzi do głowy, nawet jeśli wydaje się nie mieć żadnego związku z bratnią duszą.

6. Medytuj tak parę minut.

7. Następnie zanotuj wszystko, co ci się pojawiało w myślach: symbole, kolory, wrażenia. Nie przejmuj się, jeżeli w czymś brak sensu.


Twoje notatki zawierają informacje z głębi ciebie. Ponieważ skupiasz się na idealnej bratniej duszy, wszystkie w jakiś sposób się do niej odnoszą. Są wśród nich informacje bez sensu, ale go nabiorą, gdy poznasz swoją bratnią duszę, jednak sensu niektórych możesz nie zrozumieć nigdy. Nie mniej zachowaj je na przyszłość. Pewnie pragniesz bardzo konkretnych informacji. Jak ona lub on wygląda? Jaki wykonuje zawód? Gdzie mieszka? Zastanów się nad tym, co podczas medytacji przychodzi ci do głowy w odniesieniu do tych pytań. Może się zdarzyć, że niektóre szczegóły zaczną nabierać sensu.

 

OTWIERANIE SIĘ NA BRATNIĄ DUSZĘ

Dzięki praktykowaniu medytacji jesteś coraz bardziej otwarta na możliwość zostania obiektem głębokiej miłości. Przecież badasz swój własny umysł. Choć stwierdzasz, że masz pewne słabe punkty, uczysz się kochać siebie. Wyrabiając w sobie bezwarunkową akceptację wobec siebie coraz bardziej współczujesz innym ludziom, którzy to wyczuwają. Dajesz im do zrozumienia, że jesteś otwarty. Kiedy się otwierasz, wyrażasz swoje fizyczne pragnienie w sposób świadomy, a choć mogłaś robić to wcześniej, teraz działasz znacznie bardziej świadomie. Powściągasz się, zamiast całkowicie ulęgać pragnieniu, albo ulegasz mu we właściwym czasie.

ĆWICZENIE:  Poznawanie pragnień

1. Zacznij medytacje jak zwykle.
2. Odprężając się, skoncentruj uwagę na fizycznym pragnieniu, które odczuwasz. Na przykład możesz po prostu chcieć zmienić pozycje lub się podrapać tam, gdzie cię swędzi. Dalej skupiaj się na pragnieniu. Kieruj uwagę na różne części ciała, by stwierdzić, gdzie ono tkwi. Nie zdziw się, gdy się okaże, że w stopie lub ramieniu. Bądź otwarty na to, co stwierdzisz.
3. Zakończ medytacje.