POCZUJ SIĘ SMOKIEM...
Podziękowania dla serwisu Gwiezdne Wrota http://gw.7d.pl/ za udostępnienie artykułu.

 

Smoki to piękne stworzenia, dostojne, potężne. W naszej kulturze mają aspekt negatywny, symbolizując pożądania i pragnienia, które powinny być unicestwione. Na wschodzie są zaś symbolami szczęścia, mądrości i długowieczności. Archetyp smoka związany jest z samoświadomością, znajomością emocji i instynktów, z doświadczeniem wolności i szczęścia istnienia, z gadzią (w sensie biologicznym) częścią naszego mózgu (i umysłu również). Przejawiają w sobie siłę żywiołów, potęgę, stabilność ziemi, zwinność, elastyczność wody. Istnieje w nich potęga ognia, wewnętrzny żar, wolność i swoboda wyrażana w locie (powietrze). Praca ze smokiem (z użyciem wizji i pantomimy)

        Stań na ugiętych nogach, plecy pochyl do przodu, głowę, brodę podnieś ku górze, zachowując horyzontalną perspektywę widzenia. Skup się na rejonie brzucha i miednicy (dobrym miejscem będzie pępek), poczuj "smoczą" energię, która zaczyna budzić się, zyskiwać na sile. Niech ta energia przepłynie twoim kręgosłupem. Jednocześnie zacznij lekko poruszać - falować kręgosłupem, wykonywać wężowe ruchy. Nie zapominaj o głowie i szyi. Lekko przenoś ciężar ciała z lewej stopy na prawą i z powrotem. Pozwól energii płynącej kręgosłupem promieniować we wszystkie strony, niech wypełni ciało i aurę.
Energia ta zaczyna tworzyć dookoła ciebie kontur dwunogiego smoka, z długim ogonem, na którym się opiera i lekko rozłożonymi skrzydłami (resztę wyobrażenia pozostawiam tobie). Przenieś teraz świadomość do tego wyobrażonego ciała, poczuj się jak smok :) Odczuj spokój, siłę (pewność) i samozadowolenie promieniujące z twojego brzucha (wnętrza).
Zwróć uwagę na lekkie uderzenia ogonem o ziemię powodujące wibracje, które przy każdym uderzeniu przechodzą przez całe ciało. (Zwróć uwagę, że w normalnym ludzkim ciele powoduje to wibracje pochodzące z rejonu kości ogonowej i najintensywniej odczuwalne w kręgosłupie). Przenieś uwagę na skrzydła (jednocześnie możesz poruszyć rękami rozkładając je na boki, rozstaw szeroko palce, środki dłoni kierując do przodu), zacznij nimi lekko poruszać. Zwróć uwagę na to, że każde poruszenie związane jest z energią promieniującą z klatki piersiowej i piersiowego odcinka kręgosłupa. Z każdym poruszeniem skrzydłami rejon ten promieniuje energią, zwiększając doświadczenie szczęścia, swobody i wolności.
Odczuj ogień płonący w twoim wnętrzu. Odczuwaj, jak z każdym oddechem on narasta, przenika całe ciało, rozgrzewając je i rozluźniając. Pobądź w tym stanie jakiś czas, rozwijając go wedle własnych pomysłów (np. odczucie kończyn jako potężnych łap z pazurami wzmagających stabilność oraz poczucie siły). Wróć do odczuwania ciała fizycznego, a postać smoka "rozpuść" w energię, którą następnie wciągnij do ciała i wypełnij nią aurę.

Jaskinia
Przyjmij postać smoka posługując się opisaną metodą lub po prostu wskocz w nową rolę (od razu wyobrażając sobie swoje smocze ciało). Jeśli chcesz, możesz fizycznie położyć się na boku w pozycji embrionalnej. Znajdujesz się w przestronnej jaskini, na czymś miękkim. W jaskini jest ciemno, ale dzięki smoczemu wzrokowi widzisz wszystko jak w przyjemnym, lekkim oświetleniu. Oddychasz powoli, głęboko. Otacza cię ze wszystkich stron energia ziemi, z każdym oddechem (nie zapominaj, że smoki oddychają również przez skórę) energia ta jest wciągana przez ciebie, potęguje jasność myślenia, spokój i poczucie siły. Pozostań przy tej wizji tak długo, jak chcesz, rozwijając związane z tym odczucia. Teraz zwróć uwagę na to miękkie podłoże, na którym leżysz. Jest to smoczy skarb, kopiec szlachetnych kamieni i złotych monet. Skarb promieniuje w twoim kierunku przyjemną ciepłą energią, przynoszącą relaksujące wibracje do ciała. Dzięki smoczemu słuchowi dodatkowo słyszysz tę wibrację jako szum leniwego morza. Wibracja ta wzbudza odczucie szczęścia i błogości. Pozostań przy tej wizji tak długo, jak chcesz, rozwijając związane z tym odczucia. Przy okazji zastanów się, co jest tym skarbem w twoim realnym świecie. Czego bronisz za wszelką cenę? Co ukrywasz przed światem(i sobą)? 
Następnie rozpuść całą wizję i ciało smoka w płynną energię, którą wciągnij w ciało fizyczne i nasyć nią aurę.

Słońce
Przyjmij postać smoka (ciało fizyczne najlepiej jest ułożyć na wznak, w pozycji całkowitego rozluźnienia lub na brzuchu). Leżysz teraz na rozgrzanych kamieniach, słońce ogrzewa twoje ciało. Z każdym oddechem wciągasz energię słońca, relaksującą i odświeżającą, zwiększającą twoją "smoczą magię" (zdolność kreacji rzeczywistości przy pomocy umysłu), pobudzającą twój wewnętrzny ogień. Zauważ, że pobudzony energią słońca budzi się twój wewnętrzny ogień, wypełniając cię falami przyjemnego "żaru".
Pozostań przy tej wizji tak długo, jak chcesz, rozwijając związane z tym odczucia. Następnie rozpuść całą wizję i ciało smoka w płynną energię, którą wciągnij w ciało fizyczne i nasyć nią aurę. 

Smoczy lot
Przyjmij postać smoka i wznieś się w niebo (warto doświadczyć zarówno dziennych, jak i nocnych lotów). Raduj się ewolucjami w locie, wrażeniami swobody i ekstatycznej wolności, jasnością umysłu, jakiej doświadczasz.
Możesz teraz z oddali spojrzeć na ziemię, na przesuwające się krajobrazy. Dzięki smoczym oczom widzisz wszystko wyraźnie niezależnie od tego, jaka jest pora dnia i jak wysoko się znajdujesz. Możesz przenieść też uwagę na energetyczne aspekty rzeczywistości - postrzegać świetliste aury znajdujące się na ziemi. Smocze zmysły pozwalają patrzeć na wskroś czasu, dzięki czemu doświadczasz wizji linii ludzkich żyć zbliżających się i oddalających od siebie. Odszukaj linię swojego życia. Zobacz, z jakich wydarzeń się składa, poszukaj początku i końca. Jakie linie jej towarzyszą? Zwróć uwagę na linie rodziny, przyjaciół. Dostrzeż też siebie w perspektywie wizji narodów i świata. Doświadcz wizji swojego istnienia i istnienia ludzi z długowiecznej smoczej perspektywy.
Powróć do doświadczenia smoczego lotu, przy okazji możesz przemyśleć sobie wiele spraw, korzystając ze stanu umysłu, w jakim jesteś. Wyląduj, zwróć uwagę na odczucie stabilności i spokoju, jakie ogarnęło cię na ziemi, naciesz się nim.
Następnie rozpuść całą wizję i ciało smoka w płynną energię, którą wciągnij w ciało fizyczne i nasyć nią aurę.

Przestrzeń "pomiędzy"
Smoki podczas lotu dysponują umiejętnością wchodzenia w przestrzeń "pomiędzy", dzięki której przemieszczają się na duże odległości, w czasie lub przestrzeni, między różnymi światami. W locie stwórz kulistą lub płaską bramę i przeleć przez nią. Zauważ lekki opór oraz to, że twój dotychczasowy świat rozpuścił się w nieskończonej przestrzeni.
Przestrzeń ta jest jednolita, wypełniona jasnością lub aksamitną czernią. Znajdujesz się tu zawieszony w nieskończoności pustki. Delektuj się nią. W momencie, w którym się na to zdecydujesz, opuścisz przestrzeń, nagle wylatując z innej stworzonej przez ciebie w dowolnym miejscu bramy. Zauważ, że przejście to związane jest z "konstruowaniem" wizji świata od nowa. Wyłania się ona z pustki. Wykorzystaj to i zawsze wracaj do świata "doskonalszego", przetworzonego dzięki smoczej magii.

Smocze łowy
Niektórym może się to wydać zbyt brutalne, ale jest częścią smoczego doświadczenia. Pobudza instynkt łowcy i pomaga zaspokoić naszą bardziej agresywną, dziką część.
Wejdź w postać smoka, poczuj głód, głębokie pragnienie, następnie wznieś się do lotu i rozpocznij poszukiwania. Wypatrz kozice, krowy lub owce (lepiej nie obieraj na cel ludzi, twoja podświadomość może dziwnie zareagować). Zanurkuj w dzikiej pogoni za swoją zwierzyną, doświadczając dzikiej radości łowcy, radości pogoni za zwierzyną. (Następny fragment ćwiczenia możesz wykonać na stojąco, oddychając głęboko i szybko) Zabij lub porwij ją, wbijając w nią szpony (zrób to na spokojnie, powodowany potrzebą, a nie żądzą zabijania, nie baw się ofiarą). Przenieś ją gdzieś albo posil się na miejscu. Odczuj, jak w miarę jedzenia czujesz sytość, błogość i wdzięczność zarazem.
Po posileniu się możesz udać się na odpoczynek na słońcu, czując dodatkowo, jak powoli dzięki trawieniu i posileniu się wzrasta twoje poczucie siły, mocy i "spełnienia". Dodatkowo możesz wcześniej przyjąć, że upolowana zdobycz będzie reprezentowała część ciebie, którą pragniesz zmienić lub pozbyć się, jakiś problem istniejący w twoim życiu. Być może w pewnym momencie konieczne będzie doświadczenie zapolowania na twoją ludzką cześć (skontaktuj się z opiekunami i poradź się ich, bo dla twojej świadomości i podświadomości może być to zbyt przytłaczającym przeżyciem). 

Smocze widzenie
Przebywając w rzeczywistości, przywołuj od czasu do czasu wszystkie smocze zmysły. Zauważ, że w każdej sytuacji, dzięki smoczemu patrzeniu, odczuwasz spokój i pewność siebie, zaś spotykając ludzi "prześwietlasz ich", otrzymując informacje o energii, jakości, całej linii życia (łącznie z wcieleniami) i inne informacje. Dzięki temu masz więcej zrozumienia dla ludzkich postaw i ludzkiego życia, tak krótkiego z punktu widzenia smoczego życia. Eksploruj smocze doświadczanie świata ludzi, odkrywaj tkwiące w świecie powiązania ze smokami i smoczymi doświadczeniami.

Smocza magia (gdy przyjmujesz postać smoka)
Magia jest nieodłączną częścią smoków. Świat energii stoi dla nich otworem, gdyż narodziły się w energii. I nigdy nie straciły z nią połączenia. Nie są "zaskorupione" w sobie, ale w naturalny sposób przeniknięte "mocą" przepływającą przez nie i w nich. Dzięki temu smoczy umysł ma bezpośredni wpływ na otaczającą go rzeczywistość. Kontempluj smocze doświadczenie energii wzmacniające radość istnienia, ekstazę i poczucie wewnętrznej siły.Kontempluj niezmierzoną siłę wyrażającą się jako smok i przez smoka. Gdy chcesz coś, jakieś zdarzenie, urzeczywistnić, stwórz to dokładnie w umyśle i pozwól temu odpłynąć na fali przepływającej przez ciebie kreatywnej mocy. Smoki nie mają problemów ze zmianą zachowań, gdyż wszystko w naturalny sposób wypływa z ich umysłu.
        Smoki są urodzonymi telepatami. Wejdź w postać smoka i zacznij doświadczać otaczającego cię psychicznego szumu. Zauważ, że potrafisz dzięki uwadze wyłapać poszczególne głosy. Słuchaj i doświadczaj (uwaga: jest to dość silne przeżycie dla ludzkiej części umysłu, jedno jest ważne: spokój i przytomność niezależnie od tego, co "usłyszysz" i czy "usłyszysz"!). Mówią do ciebie ludzie, natura (rośliny i zwierzęta), istoty niewidzialne żyjące w energii, a także inne smoki. Możesz im odpowiedzieć i wdać się dyskusję. Możesz skontaktować się z "Pradawnymi", najstarszymi smokami o wielkiej sile i mądrości, zyskując ich rady, wsparcie energetyczne i pomoc. Z którymś z nich możesz umawiać się na spotkania, aby pobierać nauki. Nauki te również wypływają z twojej smoczej natury. Leż i wsłuchuj się w smocze ciało, dziecko energii. Pozwól jemu i naturalnej odwiecznej smoczej mądrości uczyć cię. Co do innych smoków, możesz też wezwać ludzką smoczycę (smoka), samicę (samca) swojego życia.
Nie dąż do spotkania z innymi smokami, chyba że na jasno określonych i ustalonych wcześniej zasadach, gdyż smoki są samotnikami i terytorialistami i spotkania mogą zakończyć się niepotrzebną walką (choć oczywiście jako potężny smok, masz przewagę). Ale odszukanie w smoczym ciele przyjaciela, sprzymierzeńca, którego będziesz mógł wezwać na pomoc, nawet przebywając w ludzkiej postaci, wydaje się być dobrym pomysłem.
Dzięki zdolnościom telepatycznym i smoczemu magnetyzmowi możesz wpłynąć na niepewną, ludzką cześć swojego umysłu, tę cześć, która budzi się, gdy smok zasypia. Zwróć się do niej bezpośrednio, sugerując jej zachowania z siłą potężnej smoczej woli. A jeśli chcesz wpłynąć na czyjeś zachowanie, zwróć się do smoczej części tego kogoś i przekonaj ją do tego, by w pożądany przez ciebie sposób wpłynęła na ludzką część, z którą jest związana. Uwaga - smoki są indywidualistami i dbają o swoje interesy - nikomu w ten sposób krzywdy nie zrobisz ani nie przekonasz do czegoś, czego nie chce zrobić.

Smocza magia (bez przyjmowania smoczej perspektywy)
Każdy fragment, aspekt nas samych możemy wyodrębnić z nas samych i pracować z nim jak z niezależnym świadomym bytem. Kiedy masz dość bycia smokiem, równie dobrze możesz korzystać ze wsparcia smoczej części ciebie, będąc w ludzkiej formie. Jest to zresztą jeszcze jeden sposób na wzmocnienie doświadczania tej części siebie oraz związku ze "światem smoków".
        Kiedy czujesz się niepewnie, wyobrażaj sobie, że nad tobą unosi się twoje "Smocze Ja", otacza cię skrzydłami. Zwróć się do niego mentalnie, by cię ochraniało. Kiedy brakuje ci sił, zwróć się do niego, by cię doenergetyzowało. I w wyobraźni rozprowadzaj otrzymaną od niego energię po ciele. Tak samo możesz prosić je o uzdrawianie ciebie czy o inny rodzaj wpływu (np. wzmocnienie jakiejś cechy charakteru czy... pokierowanie w określony sposób wydarzeniami). Po prostu z szacunkiem i pewnością siebie wyraź swoje życzenie i pozwól smoczej naturze zająć się resztą, obserwując, co się z tobą lub dookoła ciebie dzieje. Traktuj tę część siebie jako silnego przyjaciela, na którym możesz polegać. Możesz również zasięgać jego rad, by w ten sposób korzystać z jego sposobu myślenia czy poszerzonej percepcji. Możesz dzięki temu zyskać nowe punkty widzenia, poszerzyć swoje rozumienie otaczającej cię rzeczywistości. Pamiętaj tylko, że smoki mają swój punkt widzenia, a... decyzje w każdej sprawie podejmujesz ty sam. Możesz nie tylko korzystać ze smoczego aspektu ciebie, ale w ogólności z zasobów całego smoczego świata. To zależy tylko od twojego odczucia związku z tym wymiarem doświadczania i od twojego zaufania do niego. Jeśli chcesz go rozwinąć, to dobrym pomysłem jest np. skupianie uwagi na wyobrażeniu latających smoków wraz z uczuciem sympatii i radością z tego wyobrażenia, czynienie tej wizji jak najczystszą i najpiękniejszą. Możesz skorzystać z pomocy smoków na wiele sposobów. To zależy w zasadzie od twojej kreatywności i od zaufania do takiej niecodziennej, magicznej formy wpływania na otoczenie. Podam kilka przykładów.
        Jeśli chcesz chronić "swój" dom, np. by zapewnić mu bezpieczeństwo i czystość energetyczną, w wyobraźni przekształć go w przytulną smoczą jaskinię z wielkim skarbem. Wyraź przekonanie, że skarb reprezentuje te wartości, energię, jaka chcesz, by panowała w tym miejscu i... poproś swoje "smocze ja", by zaprosiło jakiegoś swojego przyjaciela, który będzie się tym skarbem opiekował i gromadził go w tym miejscu. Równie dobrze możesz sam wynegocjować warunki z jakimś przywołanym przez siebie smokiem lub po prostu użyć do tego celu swojego smoczego ja. To ostatnie może się odbić na twoich zachowaniach, więc jest to kwestia zaufania do siebie i swoich reakcji. Nie ma problemu z jednoczesnym używaniem swojego mieszkania jako własnej "smoczej" jaskini i jako jaskini dla "sprzymierzonego" smoka. To są dwie różne przestrzenie (podział wprowadzasz ty sam, to kwestia twojego skupienia). Od czasu do czasu możesz porozmawiać ze smokiem, który pełni obowiązki "strażnika", "opiekuna", ofiarować mu coś w wizji lub po prostu spytać, czy czegoś mu nie potrzeba lub czy coś mogłoby mu pomóc (i zrealizować to w wizji).
Możesz wykorzystać młode przyjazne smoki do ochrony czy nadania jakichś cech drobnym przedmiotom - wystarczy, byś przemienił to w coś, co twoim zdaniem interesuje smoka (np. złotą monetę) i ofiarował im to mentalnie w jakimś celu. Młode smoki mogą współpracować z tobą jako "posłańcy". Po prostu przywołaj takiego smoka z przestrzeni lub pozwól to zrobić swojemu "smoczemu ja". Daj mu jakiś drobny wyobrażony prezent i poproś go, by dostarczył komuś twoją wiadomość. W podobny sposób możesz wysyłać je, by np. ochraniały twoich przyjaciół w jakiejś sprawie.

Życzę wspaniałych doświadczeń związanych ze smoczą częścią waszej natury. Nie zapominajcie, że to doświadczenie jest tylko częścią was, a zionięcie ogniem przy ludziach może spowodować dziwne reakcje :-)

Piotr Jaczewski
"Śpiący Niedźwiedź"